RTV Slovenija
Število ocen: 1
Software Engineer
Projekti
Delo na projektih je zelo odvisno od ekipe, v kateri se znajdeš. Večina projektov je starejših (10+ let) in temelji na močno zanemarjeni kodi, brez rednega vzdrževanja ali refaktoringa. Projekti so slabo vodeni, s slabo razdelanimi oz. definiranimi nalogami. Med samim razvojem pogosto skačeš med taski, brez jasnih prioritet ali fokusa. Projekt, na katerem sem bil sam, ni bil pretirano zanimiv - ne s produktnega, ne s tehničnega vidika.
Tehnologije
Dobrih praks se praviloma ne upošteva. Ni testov, ni code review-ov, v kodi ogromno slovenščine, polno anti-patternov, ki se jih kljub opozorilom še naprej forsira. Namesto, da bi se stvari izboljševale, se stvari pomikajo celo nazaj.
Ekipa (strokovno znanje in medčloveški odnosi)
Člani ekipe se pogosto menjajo, s tem pa redno odhaja tudi domensko znanje o projektu. Vodja ekipe precej načrtno ločuje ekipo od ostalih oddelkov - nekakšna “vrtičkarska” mentaliteta, kjer je pomembno, da nihče od zunaj ne gleda preveč pod prste.
Osebni razvoj
Za osebni razvoj si tu odvisen od samega sebe. Ni code review-ov, ni znanja, ki bi se delilo, ni mentoriranja. Čez čas začneš stagnirat in izgubiš motivacijo za napredek.
Fleksibilnost
Povprečna. Včasih si imel 3 dni za delo od doma, zdaj samo še 2 - z obveznim tedenskim pošiljanjem prošenj. Za delovno opremo (laptop ipd.) se ne poskrbi. Veliko je birokracije in nepotrebne papirologije, za vsako malenkost.
Ravnovesje dela in zasebnega življenja
Edina prednost je, da nekega dela za vikend ali pa pogostih nadur, ni.
Delovno vzdušje
Če je vodja v službi, je vzdušje slabo - skoraj vsak teden je kakšna drama, panika ali brezvezna napetost. Ko ga ni, je vzdušje normalno, celo prijetno. Ekipa kot taka je ok, večina ljudi je prijaznih in normalnih, ampak negativna klima od zgoraj sčasoma pusti posledice. Dolgoročno je težko ostati motiviran, razen če se sprijazniš z realnostjo ali pa si pripravljen na večno prerekanje z vodstvom.
Vodstvo
Težko najdem primer slabšega vodstva v IT-ju. Neprofesionalno, tehnično šibko in manipulativno vodenje, brez kančka samorefleksije. O stanju v javni upravi se veliko govori, ampak dokler tega ne vidiš iz prve roke, ne moreš verjeti, da kaj takega sploh lahko še obstaja. Pobude za izboljšave se ignorira ali jemlje kot osebni napad (po besedah vodje je ta projekt namreč "njegov otrok"). Veliko je mikromanagementa - ko vodja dela od doma, imaš lahko po več ur sestankov, za trivialnosti. Vodstvo se trudi samo za svoje interese in obstoj, za ekipo pa se, razen praznih obljub, ne naredi praktično nič.